Wanna akrylowa – dlaczego warto ją wybrać?

Wybierając wannę do łazienki zazwyczaj zwracamy uwagę na wygląd. Oczywiście jest to ważne kryterium, ale nie może być to jedyny czynnik, który decyduje o zakupie produktu. Na rynku dostępna jest ogromna liczba wanien wykonanych z różnorodnych materiałów. Który z nich ma najwięcej zalet? Eksperci odpowiadają – akryl.

Wanny akrylowe posiadają szereg cech wyróżniających je na tle innych produktów.  

Są lekkie i trwałe, dużo dłużej utrzymują temperę wody, nie przebarwiają się, a ich powierzchnia jest ciepła w dotyku. Ich szkielet wykonany jest z włókien szklanych połączonych żywicą, zaś wierzchnia warstwa pokryta jest akrylem, który tworzy idealnie gładkie i lśniące powierzchnie. Decydując się na wannę akrylową zapytajmy o grubość akrylu użytego do wykończenia produktu. Markowe wanny pokrywane są wysokogatunkowymi materiałami –np. wanny wolnostojące SEGEA posiadają aż dwie warstwy akrylu, które tworzą wytrzymałą, trwałą powierzchnię o grubości aż 6 milimetrów.

Budowa wanny wolnostojącef Segea

Kolejną cechą wanien akrylowych jest łatwość utrzymania produktów w czystości. Akryl tworzy gładką powłokę, która zapobiega gromadzeniu się brudu. Posiada także wyższą odporność na odbarwienia niż wanny wyprodukowane z innych tworzyw. Akryl jest trwałym materiałem, który przy niewielkim wysiłku wkładanym w czyszczenie zachowa idealny wygląd przez wiele lat. Warto dodać, że nawet jeśli zdarzy nam się uszkodzić powierzchnię to drobne rysy można usunąć przez delikatne polerowanie akrylu miękką szmatką z dodatkiem przeznaczonej do tego celu pasty do polerowania.

Akryl oraz szkielet wanny wykonany z włókien szklanych i żywicy są niesamowicie plastycznymi materiałami. Dzięki takim właściwościom wanny wolnostojące mogą przybierać przeróżne kształty, powodujące, że produkty te pasują do klasycznych i nowoczesnych wnętrz. Wanny wolnostojące SEGEA posiadają ponadto optymalnie wyprofilowane wewnętrzne ścianki umożliwiające wygodne oparcie ciała w kąpieli.

Wybierając wannę akrylową warto także zwrócić uwagę na to, czy produkt posiada dodatkowe zalety. Wanny skandynawskiej marki SEGEA posiadają podwójnie wzmocnione dno, dzięki któremu woda tak szybko się nie chłodzi. Zastosowanie wzmocnienia powoduje również, że dno wanny jest niezwykle gładkie i nie ugina się nawet pod bardzo dużym ciężarem oraz tłumi dźwięki.

Ponadto wszystkie wanny akrylowe SEGEA wykończone są powłoką antybakteryjną, która hamuje rozwój bakterii, pleśni i grzybów.